Možnosti pojištění - ceník

Připojištění čelního skla

Připojištění čelního skla, je sjednáno většinou k povinnému ručení. Z tohoto pojištění lze hradit výměnu čelního skla do výše (je-li sjednána) pojistné částky. Je nutné znát podmínky připojištění, jako jsou limit opravy a spoluúčast. Není třeba znát viníka nehody, stačí pouze doklady “poškozeného“. Jste – li plátce DPH a máte-li vozidlo v účetnictví je třeba po výměně autoskla, DPH z fakturované částky zaplatit. Částku se vždy dozvíte při sepsání zakázky. Při výměně autoskel z připojištění nepřicházíte o bonus z pojistné smlouvy.

Havarijní pojištění (KASKO)

Havarijní pojištění je sjednáno většinou jako ALL RISK a bývá u stejného pojistitele jako povinné ručení. (není podmínkou) Výměnu autoskla je možné provést také z tohoto pojištění. Je nutné znát podmínky pojištění a to především spoluúčast. Může se totiž stát, že celková částka za opravu autoskla je nižší než spoluúčast. Jste – li plátce DPH a máte-li vozidlo v účetnictví je třeba po výměně autoskla, DPH z fakturované částky zaplatit. Částku se vždy dozvíte při sepsání zakázky.

Příklad havarijního pojištění: Škoda Octavia II - čelní sklo tónované s pruhem

Cena za výměnu dle AVN   spoluúčast hradí zákazník   cenový rozdíl hradí pojišťovna
6906,-Kč   10% 10.000,-Kč   - 3094,-Kč 0,- Kč
6906,-Kč   5% 5.000,-Kč   1906,- Kč 1906,-Kč
6906,-Kč   1% 1.000,-Kč   5906,- Kč 5906,- Kč

 

Povinné ručení

Autosklo lze vyměnit také z povinného ručení viníka. V tomto případě je nutný písemný souhlas viníka (spodní část plné moci – ke stažení)a potřebné doklady. Doklady ze seznamu viník včetně podepsané plné moci, je třeba předložit ještě před započetím opravy – výměny autoskla. Viník je pak pojišťovnou ověřen a schválen. Není možné uplatnit viníka v příbuzenském stavu. Jedná se o pojistný podvod.

Bez pojištění

Nemáte-li pojištění autoskla volejte naší infolinku 605 355 555, nebo zvolte rychlý dotaz a žádejte cenovou nabídku.

Doklady (kopie) potřebné pro bezplatnou výměnu čelního autoskla z povinného ručení při škodě zaviněné jiným účastníkem:

Online poptávka

Potřebujete znát cenu za opravu nebo výměnu autoskla? Uveďte prosím své telefonní číslo a my Vám zavoláme obratem zpět!